booking calendar - en to ru_RU translation catalogue (37 entries)

en: January
ru_RU: Ṣẹrẹ

en: February
ru_RU: Èrèlé

en: March
ru_RU: Ẹrẹ́nà

en: April
ru_RU: Igbe

en: May
ru_RU: Ẹ̀bìbì

en: June
ru_RU: Òkúdù

en: July
ru_RU: Agẹmọ

en: August
ru_RU: Ògún

en: September
ru_RU: Ọwẹ́wẹ̀

en: October
ru_RU: Ọ̀wàrà

en: November
ru_RU: Bélú

en: December
ru_RU: Ọ̀pẹ

en: Sunday
ru_RU: Ọjọ́-Àìkú

en: Sun
ru_RU: Àìk

en: Monday
ru_RU: Ọjọ́-Ajé

en: Tuesday
ru_RU: Ọjọ́-Ìṣégun

en: Wednesday
ru_RU: Ọjọ́rú

en: Thursday
ru_RU: Ọjọ́bọ̀

en: Friday
ru_RU: Ọjọ́-Ẹtì

en: Saturday
ru_RU: Ọjọ́-Àbámẹ́ta

en: Jan
ru_RU: Ṣẹr

en: Feb
ru_RU: Èrè

en: Mar
ru_RU: Ẹrẹ́

en: Apr
ru_RU: Igb

en: Jun
ru_RU: Òkú

en: Jul
ru_RU: Agẹ

en: Aug
ru_RU: Ògú

en: Sep
ru_RU: Ọwẹ́

en: Oct
ru_RU: Ọ̀wà

en: Nov
ru_RU: Bél

en: Dec
ru_RU: Ọ̀pẹ

en: Mon
ru_RU: Ajé

en: Tue
ru_RU: Ìṣé

en: Wed
ru_RU: Ọjọ́rú

en: Thu
ru_RU: Ọjọ́bọ̀

en: Fri
ru_RU: Ẹtì

en: Sat
ru_RU: Àbá
