booking calendar - en to ru_RU translation catalogue (143 entries)

en: Calendars
ru_RU: Календари

en: Add Calendar
ru_RU: Добавить календарь

en: Delete
ru_RU: Удалить

en: Title
ru_RU: Заголовок

en: User
ru_RU: Пользователь

en: Edit
ru_RU: Редактировать

en: Calendar Title
ru_RU: Заголовок календаря

en: Theme
ru_RU: Тема

en: Form
ru_RU: Форма

en: Extra
ru_RU: Дополнительный

en: Start Date
ru_RU: Дата начала

en: End Date
ru_RU: Дата окончания

en: Edit Calendar
ru_RU: Редактировать календарь

en: Save
ru_RU: Сохранить

en: Apply
ru_RU: Применять

en: Current
ru_RU: Текущий

en: January
ru_RU: Январь

en: February
ru_RU: Февраль

en: March
ru_RU: Март

en: April
ru_RU: Апрель

en: May
ru_RU: Май

en: June
ru_RU: Июнь

en: July
ru_RU: Июль

en: August
ru_RU: Август

en: September
ru_RU: Сентябрь

en: October
ru_RU: Октябрь

en: November
ru_RU: Ноябрь

en: December
ru_RU: Декабрь

en: Forms
ru_RU: Формы

en: Add Form
ru_RU: Добавить форму

en: Edit Form
ru_RU: Редактировать форму

en: Form Name
ru_RU: Имя формы

en: Add form field
ru_RU: Добавить поле формы

en: Text
ru_RU: Текст

en: Textarea
ru_RU: Текстовая область

en: Checkbox
ru_RU: Галочка

en: Drop down
ru_RU: Выпадающий список

en: Drop down(Countries)
ru_RU: Выпадающий список (страны)

en: File Upload
ru_RU: Загрузить файл

en: Form fields
ru_RU: Поля формы

en: General
ru_RU: Общий

en: Select Calendar
ru_RU: Выберите календарь

en: Actions
ru_RU: Действие

en: Approve
ru_RU: Одобрить

en: Reject
ru_RU: Отклонить

en: Cancel
ru_RU: Отменить

en: Approved
ru_RU: Одобренный

en: Canceled
ru_RU: Отменен

en: Rejected
ru_RU: Отклонено

en: Pending
ru_RU: В Ожидании

en: Period
ru_RU: Период

en: Check in
ru_RU: Прибытие

en: Check out
ru_RU: Отъезд

en: Item Count
ru_RU: Количество элементов

en: Price
ru_RU: Цена

en: Total Price
ru_RU: Общая стоимость

en: Hours
ru_RU: часов

en: Contact Information
ru_RU: Контактная информация

en: File
ru_RU: Файл

en: Extra Information
ru_RU: Дополнительная информация

en: Price change
ru_RU: Изменение цены

en: Billing address
ru_RU: Платежный адрес

en: Shipping address
ru_RU: Адреса доставки

en: Payment method - Paypal
ru_RU: Способ оплаты - Paypal

en: Payment Status
ru_RU: Статус платежа

en: Paymant Information
ru_RU: Платежная информация

en: Payment method - Pay in cash
ru_RU: Способ оплаты - Оплата наличными

en: Hour
ru_RU: час

en: New
ru_RU: Новый

en: Edit Reservation
ru_RU: Изменить бронирование

en: Sunday
ru_RU: Воскресенье

en: Sun
ru_RU: Вос

en: Su
ru_RU: Во

en: Monday
ru_RU: Понедельник

en: Tuesday
ru_RU: Вторник

en: Wednesday
ru_RU: Среда

en: Thursday
ru_RU: Четверг

en: Friday
ru_RU: Пятница

en: Saturday
ru_RU: Суббота

en: Maximum item count
ru_RU: Максимальное количество предметов

en: Minimum item count
ru_RU: Минимальное количество предметов

en: Available
ru_RU: Доступна

en: Booked
ru_RU: Бронировано

en: Unavailable
ru_RU: Недоступен

en: is required.
ru_RU: Обязательно.

en: Enter the valid email address.
ru_RU: Введите правильный адрес электронной почты.

en: Date
ru_RU: Дата

en: Booking Calendar WpDevArt
ru_RU: Календарь бронирования WpDevArt

en: Reservation Day
ru_RU: День бронирования

en: Payment Date
ru_RU: Дата платежа

en: Reservation Created Date
ru_RU: Дата создания бронирования

en: New
ru_RU: Новый

en: New Extra
ru_RU: Новое дополнительное поле

en: No options
ru_RU: Нет опций

en: Total
ru_RU: Общая

en: Jan
ru_RU: Янв

en: Feb
ru_RU: Фев

en: Mar
ru_RU: Мар

en: Apr
ru_RU: Апр

en: Jun
ru_RU: Июн

en: Jul
ru_RU: Июл

en: Aug
ru_RU: Авг

en: Sep
ru_RU: Сен

en: Oct
ru_RU: Окт

en: Nov
ru_RU: Ноя

en: Dec
ru_RU: Дек

en: Mon
ru_RU: Пон

en: Tue
ru_RU: Вто

en: Wed
ru_RU: Сре

en: Thu
ru_RU: Чет

en: Fri
ru_RU: Пят

en: Sat
ru_RU: Суб

en: Mo
ru_RU: По

en: Tu
ru_RU: Вт

en: We
ru_RU: Ср

en: Th
ru_RU: Че

en: Fr
ru_RU: Пя

en: Sa
ru_RU: Су

en: available
ru_RU: Доступна

en: Start hour
ru_RU: Начальный час

en: End hour
ru_RU: Конец часа

en: Item count
ru_RU: Количество

en: I accept to agree to the Terms & Conditions.
ru_RU: Я согласен с условиями.

en: Reservation
ru_RU: Бронирование

en: Please select the days from calendar.
ru_RU: Выберите дни из календаря.

en: Book Now
ru_RU: Забронировать

en: Your request has been successfully sent. Please wait for approval.
ru_RU: Ваш запрос был успешно принят. Мы вас ждем!

en: Your request has been successfully received. We are waiting you!
ru_RU: Ваш запрос был успешно отправлен. Пожалуйста, подождите пока его одобрять.

en: There are no services available for this day.
ru_RU: Нет доступных услуг на выбранный период.

en: There are no services available for the period you selected.
ru_RU: Нет доступных услуг на выбранный день.

en: Last Name
ru_RU: Фамилия

en: Displays Booking Calendar WpDevArt
ru_RU: Отображает календарь бронирования Wp DevArt

en: Title:
ru_RU: Название:

en: Calendar to display
ru_RU: Календарь для отображения

en: Add Image
ru_RU: Добавить изображение

en: Percent
ru_RU: Процент

en: Add Conditions
ru_RU: Добавить условия

en: Add Hour
ru_RU: Добавить час

en: Add Default
ru_RU: Добавить по умолчанию

en: Label
ru_RU: Лейбл

en: Required
ru_RU: Обязательный

en: Multiple select
ru_RU: Множественный выбор

en: Options
ru_RU: Параметры
