booking calendar - en to ro translation catalogue (102 entries)

en: Hour
ro: Ora

en: Details
ro: Detalii

en: Reservation dates
ro: Date de rezervare

en: Item Count
ro: Număr de articole

en: Price
ro: Preț

en: Total Price
ro: Pretul total

en: Extra Information
ro: Informații suplimentare

en: Price change
ro: Schimbare de preț

en: Calendars
ro: Calendare

en: Add Calendar
ro: Adăugați calendar

en: Delete
ro: Șterge

en: Title
ro: Titlu

en: Edit
ro: Editați

en: Calendar Title
ro: Titlul calendarului

en: Theme
ro: Temă

en: Form
ro: Formă

en: Extra
ro: Suplimentar

en: Start Date
ro: Data de început

en: End Date
ro: Data de încheiere

en: Edit Calendar
ro: Editați calendarul

en: Current
ro: Actual

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Extras
ro: In plus

en: Add Extra
ro: Adăugați suplimentar

en: Edit Extra
ro: Editare suplimentară

en: Extra Name
ro: Nume suplimentar

en: Extras fields
ro: Câmpuri suplimentare

en: Forms
ro: Forme

en: Add Form
ro: Adăugați formular

en: Edit Form
ro: Editați formularul

en: Form Name
ro: Nume formular

en: Form fields
ro: Câmpuri formular

en: Reservations List View
ro: Vizualizare listă de rezervări

en: Select Calendar
ro: Selectați Calendar

en: Reservation List View
ro: Vizualizare Listă de rezervări

en: Reservation Month View
ro: Vizualizare lunară de rezervare

en: Add Reservation
ro: Adăugați rezervare

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Filters
ro: Filtre

en: Approve
ro: Aproba

en: Reject
ro: Respinge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Select Status
ro: Selectați Stare

en: Approved
ro: Aprobat

en: Canceled
ro: Anulat

en: Rejected
ro: Respins

en: Pending
ro: In asteptarea

en: Period
ro: Perioadă

en: Search
ro: Căutare

en: Status
ro: Stare

en: Reservation information
ro: Informații de rezervare

en: Hours
ro: Ore

en: Reservations Month View
ro: Vizualizare lunară de rezervări

en: Themes
ro: Teme

en: Add Theme
ro: Adăugați o temă

en: Date format
ro: Formatul datei

en: Select date format for emails and the reservation table
ro: Selectați formatul de dată pentru e-mailuri și tabelul de rezervare

en: Week days format
ro: Format zile săptămâni

en: Select week days format
ro: Selectați formatul zilelor săptămânii

en: Sunday
ro: Duminică

en: Sun
ro: Dum

en: Su
ro: Du

en: Start Day of the week
ro: Ziua de început a săptămânii

en: Select start day of the week for Calendar
ro: Selectați ziua de început a săptămânii pentru Calendar

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Default Year
ro: Anul implicit

en: Type here default year(for example 2018)
ro: Tastați aici anul implicit (de exemplu 2018)

en: Default Month
ro: Luna implicită

en: Select default month for Calendar
ro: Selectați luna implicită pentru Calendar

en: Calendar Animation type
ro: Tip de animație calendar

en: Select calendar animation type
ro: Selectați tipul de animație al calendarului

en: Jan
ro: Ian

en: Jun
ro: Iun

en: Jul
ro: Iul

en: Nov
ro: Noi

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Mar

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Joi

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Mo
ro: Lu

en: Tu
ro: Ma

en: We
ro: Mi

en: Th
ro: Jo

en: Fr
ro: Vi

en: Sa
ro: Sâ
