booking calendar - en to it translation catalogue (136 entries)

en: Hour
it: Ora

en: Details
it: Dettagli

en: Reservation dates
it: Date di prenotazione

en: Item Count
it: Conteggio oggetti

en: Price
it: Prezzo

en: Total Price
it: Prezzo totale

en: Extra Information
it: Ulteriori informazioni

en: Price change
it: Cambio di prezzo

en: Select Country
it: Seleziona il paese

en: Calendars
it: Calendari

en: Add Calendar
it: Aggiungi calendario

en: Delete
it: Elimina

en: Title
it: Titolo

en: Edit
it: Modifica

en: Calendar Title
it: Titolo del calendario

en: Theme
it: Tema

en: Form
it: Modulo

en: Start Date
it: Data d'inizio

en: End Date
it: Data di fine

en: Edit Calendar
it: Modifica calendario

en: Current
it: Attuale

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Maggio

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Extras
it: Extra

en: Add Extra
it: Aggiungi extra

en: Edit Extra
it: Modifica extra

en: Extra Name
it: Nome extra

en: Extras fields
it: Campi extra

en: Forms
it: Forme

en: Add Form
it: Aggiungi Form

en: Edit Form
it: Modifica form

en: Form Name
it: Nome Form

en: Add form field
it: Aggiungi campo form

en: Text
it: Testo

en: Textarea
it: Area di testo

en: Checkbox
it: Casella di controllo

en: Drop down
it: Cadere in picchiata

en: Drop down(Countries)
it: Cadere in picchiata(Paesi)

en: Form fields
it: Campi modulo

en: Reservations List View
it: Visualizzazione elenco prenotazioni

en: Select Calendar
it: Seleziona Calendario

en: Reservation List View
it: Visualizzazione elenco prenotazioni

en: Reservation Month View
it: Vista mese di prenotazione

en: Add Reservation
it: Aggiungi prenotazione

en: Statistics
it: Statistiche

en: Actions
it: Azioni

en: Filters
it: Filtri

en: New reservations
it: Nuove prenotazioni

en: Approve
it: Approvare

en: Reject
it: Rifiutare

en: Cancel
it: Annulla

en: Mark as read
it: Segna come letto

en: Select Status
it: Seleziona Stato

en: Approved
it: Approvato

en: Canceled
it: Annullato

en: Rejected
it: Respinto

en: Pending
it: In attesa di

en: Period
it: Periodo

en: Search
it: Ricerca

en: Status
it: Stato

en: New
it: Nuova

en: Themes
it: Temi

en: Add Theme
it: Aggiungi tema

en: General
it: Generale

en: Sunday
it: Domenica

en: Sun
it: Dom

en: Su
it: Do

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Default Year
it: Anno predefinito

en: Default Month
it: Mese predefinito

en: Multiple days
it: Più giorni

en: Single day
it: Unico giorno

en: Calculate price for night
it: Calcola prezzo per notte

en: Available
it: A disposizione

en: Booked
it: Prenotato

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: is required.
it: è obbligatorio.

en: Enter the valid email address.
it: Inserire l'indirizzo e-mail valido.

en: Date
it: Data

en: New
it: Nuovo

en: New Extra
it: Nuovo Extra

en: No options
it: Nessuna opzione

en: Total
it: Totale

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Mo
it: Lu

en: Tu
it: Ma

en: We
it: Me

en: Th
it: Gi

en: Fr
it: Ve

en: available
it: A disposizione

en: Item count
it: Conteggio voce

en: I accept to agree to the Terms & Conditions.
it: Accetto di accettare i Termini e condizioni.

en: Reservation
it: Prenotazione

en: Book Now
it: Prenota ora

en: Your request has been successfully sent. Please wait for approval.
it: La sua richiesta è stata ricevuta con successo. Vi aspettiamo!

en: Your request has been successfully received. We are waiting you!
it: La sua richiesta è stata inviata con successo. Si prega di attendere per l'approvazione.

en: There are no services available for this day.
it: Non ci sono servizi disponibili per il periodo selezionato.

en: There are no services available for the period you selected.
it: Non ci sono servizi disponibili per questo giorno.

en: Displays Booking Calendar WpDevArt
it: Consente di visualizzare Prenotazione Calendario WpDevArt

en: Title:
it: Titolo:

en: Calendar to display
it: Calendario per visualizzare

en: Add Image
it: Aggiungi immagine

en: Add Hour
it: Aggiungi ora

en: Add Default
it: Aggiungi predefinito

en: Label
it: Etichetta

en: Required
it: Richiesto

en: Multiple select
it: Selezione multipla

en: Options
it: Opzioni

en: Items
it: Elementi
