booking calendar - en to ru_RU translation catalogue (44 entries)

en: January
ru_RU: Siječanj

en: February
ru_RU: Veljača

en: March
ru_RU: Ožujak

en: April
ru_RU: Travanj

en: May
ru_RU: Svibanj

en: June
ru_RU: Lipanj

en: July
ru_RU: Srpanj

en: August
ru_RU: Kolovoz

en: September
ru_RU: Rujan

en: October
ru_RU: Listopad

en: November
ru_RU: Studeni

en: December
ru_RU: Prosinac

en: Sunday
ru_RU: Nedjelja

en: Sun
ru_RU: Ned

en: Su
ru_RU: Ne

en: Monday
ru_RU: Ponedjeljak

en: Tuesday
ru_RU: Utorak

en: Wednesday
ru_RU: Srijeda

en: Thursday
ru_RU: Četvrtak

en: Friday
ru_RU: Petak

en: Saturday
ru_RU: Subota

en: Jan
ru_RU: Sij

en: Feb
ru_RU: Vel

en: Mar
ru_RU: Ožu

en: Apr
ru_RU: Tra

en: Jun
ru_RU: Lip

en: Jul
ru_RU: Srp

en: Aug
ru_RU: Kol

en: Sep
ru_RU: Ruj

en: Oct
ru_RU: Lis

en: Nov
ru_RU: Stu

en: Dec
ru_RU: Pro

en: Mon
ru_RU: Pon

en: Tue
ru_RU: Uto

en: Wed
ru_RU: Sr

en: Thu
ru_RU: Čet

en: Fri
ru_RU: Pet

en: Sat
ru_RU: Sub

en: Mo
ru_RU: Po

en: Tu
ru_RU: UtUt

en: We
ru_RU: Sri

en: Th
ru_RU: Če

en: Fr
ru_RU: Pe

en: Sa
ru_RU: Su
