booking calendar - en to ru_RU translation catalogue (44 entries)

en: January
ru_RU: Eanair

en: February
ru_RU: Feabhra

en: March
ru_RU: Márta

en: April
ru_RU: Aibreán

en: May
ru_RU: Bealtaine

en: June
ru_RU: Meitheamh

en: July
ru_RU: Iúil

en: August
ru_RU: Lúnasa

en: September
ru_RU: Meán Fomhair

en: October
ru_RU: Deireadh Fomhair

en: November
ru_RU: Samhna

en: December
ru_RU: Nollag

en: Sunday
ru_RU: Dé Domhnaigh

en: Sun
ru_RU: Dom

en: Su
ru_RU: Do

en: Monday
ru_RU: Dé Luain

en: Tuesday
ru_RU: Dé Máirt

en: Wednesday
ru_RU: Dé Céadaoin

en: Thursday
ru_RU: Déardaoin

en: Friday
ru_RU: Dé hAoine

en: Saturday
ru_RU: Dé Sathairn

en: Jan
ru_RU: Ean

en: Feb
ru_RU: Fea

en: Mar
ru_RU: Már

en: Apr
ru_RU: Aib

en: Jun
ru_RU: Mei

en: Jul
ru_RU: Iúi

en: Aug
ru_RU: Lún

en: Sep
ru_RU: Fom

en: Oct
ru_RU: Dei

en: Nov
ru_RU: Sam

en: Dec
ru_RU: Nol

en: Mon
ru_RU: Lua

en: Tue
ru_RU: Mái

en: Wed
ru_RU: Céa

en: Thu
ru_RU: Déa

en: Fri
ru_RU: hAo

en: Sat
ru_RU: Dom

en: Mo
ru_RU: Lu

en: Tu
ru_RU: Má

en: We
ru_RU: Cé

en: Th
ru_RU: Dé

en: Fr
ru_RU: hA

en: Sa
ru_RU: Do
