booking calendar - en to ru_RU translation catalogue (86 entries)

en: Hour
ru_RU: Time

en: Details
ru_RU: Detaljer

en: Reservation dates
ru_RU: Reservationsdatoer

en: Item Count
ru_RU: Varetælling

en: Price
ru_RU: Pris

en: Total Price
ru_RU: Total pris

en: Extra Information
ru_RU: Ekstra information

en: Price change
ru_RU: Prisændring

en: Select Country
ru_RU: Vælg land

en: Calendars
ru_RU: Kalendere

en: Add Calendar
ru_RU: Tilføj kalender

en: Delete
ru_RU: Slet

en: Title
ru_RU: Titel

en: Edit
ru_RU: Redigere

en: Calendar Title
ru_RU: Kalender titel

en: Theme
ru_RU: Tema

en: Extra
ru_RU: Ekstra

en: Start Date
ru_RU: Start dato

en: End Date
ru_RU: Slutdato

en: Edit Calendar
ru_RU: Rediger kalender

en: Current
ru_RU: Nuværende

en: January
ru_RU: Januar

en: February
ru_RU: Februar

en: March
ru_RU: Marts

en: May
ru_RU: Maj

en: June
ru_RU: Juni

en: July
ru_RU: Juli

en: October
ru_RU: Oktober

en: New
ru_RU: Ny

en: Update
ru_RU: Opdatering

en: Sunday
ru_RU: Søndag

en: Sun
ru_RU: Søn

en: Su
ru_RU: Sø

en: Monday
ru_RU: Mandag

en: Tuesday
ru_RU: Tirsdag

en: Wednesday
ru_RU: Onsdag

en: Thursday
ru_RU: Torsdag

en: Friday
ru_RU: Fredag

en: Available
ru_RU: Tilgængelig

en: Booked
ru_RU: Reserveret

en: Unavailable
ru_RU: Ikke tilgængelig

en: is required.
ru_RU: er påkrævet.

en: Enter the valid email address.
ru_RU: Indtast gyldig e-mail adresse.

en: Date
ru_RU: Dato

en: New
ru_RU: Ny

en: New Extra
ru_RU: Ny Extra

en: No options
ru_RU: Ingen muligheder

en: Jan
ru_RU: jan

en: Feb
ru_RU: feb

en: Mar
ru_RU: mar

en: Apr
ru_RU: apr

en: Jun
ru_RU: jun

en: Jul
ru_RU: jul

en: Aug
ru_RU: aug

en: Sep
ru_RU: sep

en: Oct
ru_RU: okt

en: Nov
ru_RU: nov

en: Dec
ru_RU: dec

en: Mon
ru_RU: man

en: Tue
ru_RU: tir

en: Wed
ru_RU: ons

en: Thu
ru_RU: tor

en: Fri
ru_RU: Fre

en: Sat
ru_RU: lør

en: Mo
ru_RU: ma

en: Tu
ru_RU: ti

en: We
ru_RU: on

en: Th
ru_RU: to

en: Fr
ru_RU: fr

en: Sa
ru_RU: lø

en: Check in
ru_RU: Enregistrement

en: Check out
ru_RU: Tjek

en: Item count
ru_RU: Item tæller

en: I accept to agree to the Terms & Conditions.
ru_RU: Jeg accepterer for at acceptere vilkår og betingelser.

en: Please select the days from calendar.
ru_RU: Vælg de dage fra kalenderen.

en: Book Now
ru_RU: Book nu

en: Your request has been successfully sent. Please wait for approval.
ru_RU: Din anmodning er blevet modtaget. Vi venter dig!

en: Your request has been successfully received. We are waiting you!
ru_RU: Din anmodning er blevet sendt. Vent til godkendelse.

en: There are no services available for this day.
ru_RU: Der er ingen tjenester til rådighed for den periode, du har valgt.

en: There are no services available for the period you selected.
ru_RU: Der er ingen tjenester til rådighed for denne dag.

en: Displays Booking Calendar WpDevArt
ru_RU: Viser Booking Kalender WpDevArt

en: Title:
ru_RU: Titel:

en: Calendar to display
ru_RU: Kalender for at vise

en: Label
ru_RU: Mærke

en: Required
ru_RU: Nødvendig

en: Multiple select
ru_RU: Multiple vælge
