booking calendar - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: January
cy: Ionawr

en: February
cy: Chwefror

en: March
cy: Mawrth

en: April
cy: Ebrill

en: May
cy: Mai

en: June
cy: Mehefin

en: July
cy: Gorffennaf

en: August
cy: Awst

en: September
cy: Medi

en: October
cy: Hydref

en: November
cy: Tachwedd

en: December
cy: Rhagfyr

en: Sunday
cy: Dydd Sul

en: Monday
cy: Dydd Llun

en: Tuesday
cy: Dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: Dydd Mercher

en: Thursday
cy: Dydd Iau

en: Friday
cy: Dydd Gwener

en: Saturday
cy: Dydd Sadwrn
