booking calendar - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Hour
cs: Hodina

en: Details
cs: Detaily

en: Reservation dates
cs: Termíny rezervace

en: Item Count
cs: Počet položek

en: Price
cs: Cena

en: Total Price
cs: Celková cena

en: Extra Information
cs: Informace navíc

en: Price change
cs: Změna ceny

en: Select Country
cs: Vyberte zemi

en: Calendars
cs: Kalendáře

en: Add Calendar
cs: Přidat kalendář

en: Delete
cs: Vymazat

en: Title
cs: Titul

en: Edit
cs: Upravit

en: Calendar Title
cs: Název kalendáře

en: Start Date
cs: Počáteční datum

en: End Date
cs: Datum ukončení

en: Edit Calendar
cs: Upravit kalendář

en: Current
cs: Proud

en: January
cs: leden

en: February
cs: únor

en: March
cs: březen

en: April
cs: duben

en: May
cs: květen

en: June
cs: červen

en: July
cs: červenec

en: August
cs: srpen

en: September
cs: září

en: October
cs: říjen

en: November
cs: listopad

en: December
cs: prosinec

en: Extras
cs: Extra

en: Add Extra
cs: Přidat Extra

en: Edit Extra
cs: Upravit Extra

en: Extra Name
cs: Další jméno

en: Extras fields
cs: Extra pole

en: Forms
cs: Formuláře

en: Add Form
cs: Přidat formulář

en: Edit Form
cs: Upravit formulář

en: Form Name
cs: Název formuláře

en: Add form field
cs: Přidat pole formuláře

en: Checkbox
cs: Zaškrtávací políčko

en: Drop down
cs: Pokles dolů

en: Drop down(Countries)
cs: Rozbalit (země)

en: Form fields
cs: Pole formuláře

en: Reservations List View
cs: Zobrazení seznamu rezervací

en: Select Calendar
cs: Vyberte Kalendář

en: Reservation List View
cs: Zobrazení seznamu rezervací

en: Reservation Month View
cs: Zobrazení měsíce rezervace

en: Add Reservation
cs: Přidat rezervaci

en: Statistics
cs: Statistika

en: Actions
cs: Akce

en: Filters
cs: Filtry

en: New reservations
cs: Nové rezervace

en: Approve
cs: Schvalovat

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Cancel
cs: Zrušení

en: Mark as read
cs: Označit jako přečtené

en: Select Status
cs: Vyberte Stav

en: Approved
cs: Schválený

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: Rejected
cs: Odmítnuto

en: Pending
cs: čekající

en: Jan
cs: led

en: Feb
cs: úno

en: Mar
cs: bře

en: Apr
cs: dub

en: Jun
cs: čer

en: Jul
cs: čer

en: Aug
cs: srp

en: Sep
cs: zář

en: Oct
cs: říj

en: Nov
cs: lis

en: Dec
cs: pro
