booking calendar - en to ca translation catalogue (346 entries)

en: Action after submition
ca: Acció després de completar una reserva

en: Actions
ca: Accions

en: Add Calendar
ca: Afegir Calendari

en: Add Default
ca: Afegir per Defecte

en: Add Extra
ca: Afegir Extra

en: Add Form
ca: Afegir Formulari

en: Add Hour
ca: Afegir Hora

en: Add Reservation
ca: Afegir Reserva

en: Add Theme
ca: Afegir Tema

en: Add a simple hour field(hh:mm) using "Add Hour" button or use our default hours button "Add Default", that will add 24 fields with 1 hour inteval for all day. Use 24 hour format.
ca: Afegir un camp d'hora senzill (hh:mm) utilitzant el botó d'"Afegir Hora" o utilitzar el nostre botó d'hores predeterminades "Afegir per Defecte", que afegirà 24 camps amb intervals d'1 hora per a tot el dia. Utilitza el format de 24 hores.

en: Add one per line
ca: Afegeix-ne un per línia

en: Administrator
ca: Administrador

en: After selecting date or hour on calendar you will be scroll down to the form, so correct the scrolling distance using this option, type only numbers(also you can type reverse numbers, for example -150)
ca: Després de seleccionar la data i l'hora en el calendari hi haurà un desplaçament cap avall fins al formulari, de manera que corregeixi la distància de desplaçament utilitzant aquesta opció, escriviu només números (també pots teclejar els números inversos, per exemple -150)

en: Approve
ca: Acceptar

en: Approved
ca: Aprovada

en: Apr
ca: Abr

en: April
ca: Abril

en: Aug
ca: Ago

en: August
ca: Agost

en: Author
ca: Autor

en: Available
ca: Disponible

en: Available Day Number background
ca: Color de fons del número de dia disponible

en: Available Day Number color
ca: Color del número de dia disponible

en: Available Day background
ca: Color de fons de dia disponible

en: Book Now
ca: Reserveu ara

en: Booked
ca: Reservat

en: Booked Day Availability color
ca: Color de la disponibilitat del dia reservat

en: Booked Day Number background
ca: Color de fons del número del dia reservat

en: Booked Day Number color
ca: Color del número del dia reservat

en: Booked Day background
ca: Color de fons del dia reservat

en: Calendar Animation type
ca: Tipus d'animació pel Calendari

en: Calendar Border color
ca: Color del contorn del Calendari

en: Calendar Header background
ca: Color de fons de la capçalera del Calendari

en: Calendar Header font style
ca: Estil de la font a la capçalera del Calendari

en: Calendar Header font weight
ca: Pes de la font a la capçalera del Calendari

en: Calendar Header padding
ca: Padding de la capçalera del Calendari

en: Calendar Maximum width
ca: Màxima amplada del Calendari

en: Calendar Title
ca: Títol del Calendari

en: Calendar background
ca: Color de fons del Calendari

en: Calendar to display
ca: Calendari a mostrar:

en: Calendars
ca: Calendaris

en: Cancel
ca: Anul·lar

en: Canceled
ca: Cancel·lada

en: Check in
ca: Enregistrament

en: Check out
ca: Verificació

en: Choose the type of hours selection in calendar
ca: Tria el tipus de selecció d'hores del calendari

en: Contact Information
ca: Informació de la reserva:

en: Content:
ca: Contingut:

en: Contributor
ca: Contribuent

en: Currency
ca: Moneda

en: Currency Position
ca: Posició de la moneda

en: Current
ca: Actual

en: Current Month color
ca: Color del mes actual

en: Current Month font size
ca: Mida de la font pel Mes actual

en: Current Year color
ca: Color de l'any actual

en: Current Year font size
ca: Mida de la font per l'Any actual

en: Date
ca: Data

en: Date format
ca: Format de la data

en: Day Availability color
ca: Color de la disponibilitat del dia

en: Day Availability font size
ca: Mida de la font per la disponibilitat del dia

en: Day Availability font style
ca: Estil de la font per la disponibilitat del dia

en: Day Availability font weight
ca: Pes de la font per la disponibilitat del dia

en: Day Number background
ca: Color de fons del número del dia

en: Day Number color
ca: Color del número del dia

en: Day Number font size
ca: Mida de la font pel número del dia

en: Day Number font style
ca: Estil de la font pel número del dia

en: Day Number font weight
ca: Pes de la font pel número del dia

en: Day Price color
ca: Color del preu del dia

en: Day Price font size
ca: Mida de la font pel preu del dia

en: Day Price font style
ca: Estil de la font pel preu del dia

en: Day Price font weight
ca: Pes de la font pel preu del dia

en: Day background
ca: Color de fons del dia

en: Days height
ca: Altura dels dies

en: Dec
ca: Des

en: December
ca: Desembre

en: Default Month
ca: Mes per defecte

en: Default Texts
ca: Textos per defecte

en: Default Year
ca: Any per defecte

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete previews dates
ca: Esborrar vistes prèvies de les dates

en: Details
ca: Detalls:

en: Display days status texts below calendar(Available, Booked, Unavailable)
ca: Mostra l'estat dels dies sota el calendari (Disponible, Reservat, No disponible)

en: Display days status texts below calendare
ca: Mostrar el text de l'estat dels dies a sota el calendari

en: Display hours availability info when users mouse over on calendar days
ca: Mostrar les hores disponibles quan es passi el cursor per sobre dels dies del calendari

en: Displays Booking Calendar WpDevArt
ca: Mostra el Calendari de Reserves WpDevArt

en: Drop down
ca: Dropdown

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Calendar
ca: Editar Calendari

en: Edit Extra
ca: Editar Extra

en: Edit Form
ca: Editar Formulari

en: Edit Theme
ca: Editar Tema

en: Email From:
ca: Des de correu:

en: Email on approved to administrator doesn't send
ca: El correu electronic per l'administrador al acceptar la reserva no s'ha enviat

en: Email on approved to user doesn't send
ca: El correu electronic per l'usuari al acceptar la reserva no s'ha enviat

en: Email on book to administrator doesn't send
ca: El correu electronic per l'administrador al fer la reserva no s'ha enviat

en: Email on book to user doesn't send
ca: El correu electronic per l'usuari al fer la reserva no s'ha enviat

en: Email on canceled to user doesn't send
ca: El correu electronic per l'usuari al cancel·lar la reserva no s'ha enviat

en: Email on delete to user doesn't send
ca: El correu electronic per l'usuari al esborrar la reserva no s'ha enviat

en: Enable Check in/Check out
ca: Habilitar el registre d'Entrada/Sortida

en: Enable Terms & Conditions
ca: Habilitar els Termes i Condicions

en: Enable Terms & Conditions option
ca: Habilitar la opció dels Termes i Condicions

en: Enable instant approval
ca: Activar l'aprovació instantània

en: Enable notification when email doesn't send
ca: Habilitar notificació quan el correu no s'envia

en: Enable number of items
ca: Habilitar el nombre d'articles

en: Enable this option if you need to create hour booking calendar
ca: Habilita aquesta opció si vols crear un calendari de reserves amb hores

en: Enable title of Extra
ca: Habilita el títol de l'apartat Extra

en: End Date
ca: Data de finalització

en: End hour
ca: Hora de finalització

en: Enter the valid email address.
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida

en: Error Info Border color
ca: Color del contorn de Error Info

en: Error Info Close background
ca: Color de fons de tancar Error Info

en: Error Info Close color
ca: Color de tancar Error Info

en: Error Info background
ca: Color de fons de Error Info

en: Error Info color
ca: Color de Error Info

en: Extra Information
ca: Informació extra

en: Extra Name
ca: Nom de l'Extra

en: Extras
ca: Extres

en: Extras fields
ca: Camps de l'Extra

en: February
ca: Febrer

en: Filters
ca: Filtres

en: Form
ca: Formulari

en: Form Name
ca: Nom del Formulari

en: Form Submit font style
ca: Estil de la font pel botó d'enviament del Formulari

en: Form Submit font weight
ca: Pes de la font pel botó d'enviament del Formulari

en: Form background
ca: Color de fons del Formulari

en: Form boreder color
ca: Color del contorn del Formulari

en: Form fields
ca: Camps del Formulari

en: Form/Extra Fields color
ca: Color dels camps del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Fields font size
ca: Mida de la font pels camps del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Fields font style
ca: Estil de la font pels camps del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Fields font weight
ca: Pes de la font pels camps del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Labels color
ca: Color de les etiquetes del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Labels font size
ca: Mida de la font per les etiquetes del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Labels font style
ca: Estil de la font per les etiquetes del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Labels font weight
ca: Pes de la font per les etiquetes del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Title background
ca: Color de fons del títol del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Title color
ca: Color del títol del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Title font size
ca: Mida de la font pel títol del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Title font style
ca: Estil de la font pel títol del Formulari i apartat Extra

en: Form/Extra Title font weight
ca: Pes de la font pel títol del Formulari i apartat Extra

en: Forms
ca: Formularis

en: Fr
ca: Div

en: Fri
ca: Div

en: Friday
ca: Divendres

en: From Name:
ca: Des de nom:

en: Hide number of available events
ca: Amagar el nombre d'esdeveniments disponibles

en: Hour
ca: Hora

en: Hour Information
ca: Informació d'hores

en: Hours
ca: Hores

en: Hours height
ca: Altura de les hores

en: Hours width
ca: Amplada de les hores

en: I accept to agree to the Terms & Conditions.
ca: He llegit i accepto els Termes i Condicions d'ús.

en: Info Border radius
ca: Border radius de la Info

en: Info Icon color
ca: Color de la icona de Info

en: Info background
ca: Color de fons de Info

en: Info color
ca: Color de Info

en: Info font size
ca: Mida de la font per la Info

en: Info font style
ca: Estil de la font per la Info

en: Info font weight
ca: Pes de la font per la Info

en: Insert here the url for Terms & Conditions text
ca: Inserir aquí l'enllaç url pel text de Termes i Condicions

en: Is Email
ca: És correu electrònic

en: Item Count
ca: Quantitat d'articles

en: Item count
ca: Nombre de persones

en: Items
ca: Articles

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Label
ca: Etiqueta

en: Load Spinner color
ca: Color de la icona de carregant

en: March
ca: Març

en: Marked Price
ca: Preu

en: May
ca: Maig

en: Message after submition
ca: Missatge després de completer la reserva

en: Mo
ca: Dil

en: Mon
ca: Dill

en: Monday
ca: Dilluns

en: Multiple days
ca: Dies múltiples

en: Multiple select
ca: Selecció múltiple

en: New
ca: Nou

en: New Extra
ca: Nou extra

en: Next Prev Month font size
ca: Mida de la font per Següent Anterior Mes

en: Next Preview Month color
ca: Color del Següent Anterior Mes

en: No hour available.
ca: Cap hora disponible

en: No options
ca: Sense opcions

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notify on approved book request
ca: Notificar quan una sol·licitud de reserva s'aprova

en: Notify on book request
ca: Notificar quan hi ha una reserva

en: Notify when reservation is approved
ca: Notificar quan una reserva s'aprova

en: Notify when reservation is canceled
ca: Notificar quan una reserva es cancela

en: Notify when reservation is deleted (rejected)
ca: Notificar quan una reserva s'esborra (rebutjada)

en: November
ca: Novembre

en: Number Availabile
ca: Quantitat disponible

en: October
ca: Octubre

en: Options
ca: Opcions

en: Pending
ca: Pendent

en: Period
ca: Període

en: Please select the days from calendar.
ca: Si us plau, seleccioneu el dia en el calendari.

en: Price
ca: Preu

en: Price change
ca: Canvi de preu

en: Redirect visitor to a new page
ca: Redirigir l'usuari a una nova pàgina

en: Regardless of counting days
ca: Independentment dels dies que conten

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Rejected
ca: Rebutjada

en: Required
ca: Obligatori

en: Required Star color
ca: Color estrella requerit

en: Reservation
ca: Reserva

en: Reservation Info color
ca: Color de la Info de la reserva

en: Reservation Info font size
ca: Mida de la font per la informació de la reserva

en: Reservation Info font style
ca: Estil de la font per la informació de la reserva

en: Reservation Info font weight
ca: Pes de la font per la informació de la reserva

en: Reservation List View
ca: Veure la Reserva llistada

en: Reservation Month View
ca: Veure les Reserves en el Calendari

en: Reservation dates
ca: Dates de la reserva

en: Reservation information
ca: Informació de la reserva:

en: Reservations
ca: Reserves

en: Reservations List View
ca: Veure les Reserves llistades

en: Reservations Month View
ca: Veure les Reserves en el Calendari

en: Sa
ca: Dis

en: Sat
ca: Dis

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Search
ca: Cercar

en: Selct the action after users submit the booking form
ca: Selecciona l'acció després de completar una reserva

en: Select Calendar
ca: Seleccionar Calendari

en: Select Status
ca: Seleccionar Estat

en: Select calendar animation type
ca: Selecciona el tipus d'animació pel Calendari

en: Select date format for emails and the reservation table
ca: Selecciona el format de la data per als correus electrònics i la taula resum de la reserva

en: Select default month for Calendar
ca: Selecciona el mes per defecte pel Calendari

en: Select start day of the week for Calendar
ca: Selecciona el primer dia de la setmana pel Calendari

en: Select the currency position(after or before price)
ca: Selecciona la posició de la moneda (abans o després del preu)

en: Select the default currency for calendar
ca: Selecciona la moneda per defecte del Calendari

en: Select the type of days selection in calendar
ca: Selecciona el tipus de selecció de dies al calendari

en: Select this if you need approve the booking requests instantly, without moderation
ca: Selecciona aquesta opció si necessites aprovar les reserves instantàniament, sense comprovar-les

en: Select this option if you don't need to display the number of available events on calendar in front-end
ca: Selecciona aquesta opció si no necessites mostrar el nombre d'esdeveniments disponibles del calendari en el front-end

en: Select this option if you need to display days info on hover(only for widget calendar)
ca: Selecciona aquesta opció si vols mostrar la informació dels dies al passar el cursor per sobre (només pel giny del calendari)

en: Select unavailable week days for calendar
ca: Seleccioneu els dies de la setmana que no estaran disponibles al calendari

en: Select week days format
ca: Selecciona el format dels dies de la setmana

en: Selected Day Availability color
ca: Color de la disponibilitat del dia seleccionat

en: Selected Day Number background
ca: Color de fons del número del dia seleccionat

en: Selected Day Number color
ca: Color del número del dia seleccionat

en: Selected Day Price color
ca: Color del preu del dia seleccionat

en: Selected Day background
ca: Color de fons del dia seleccionat

en: Sep
ca: Set

en: September
ca: Setembre

en: Shortcode
ca: Abreujat

en: Show Check in/Check out text in Form
ca: Mostrarel el text del registre d'Entrada/Sortida al Formulari

en: Show Day Info on Hover
ca: Mostrar la Informació del dia al passar el cursor per sobre

en: Show Form before select the days
ca: Mostra el Formulari abans de seleccionar els dies

en: Show or hide the title of Extra
ca: Mostrar o amagar el títol de l'apartat Extra

en: Show or hide the title of form
ca: Mostrar o amagar el títol del formulari

en: Show title of Form
ca: Habilita el títol del Formulari

en: Single day
ca: Dia únic

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Day of the week
ca: Primer dia de la setmana

en: Start hour
ca: Hora d'inici

en: Status
ca: Estat

en: Stay on Calendar
ca: Quedar-se al Calendari

en: Styles and Colors
ca: Estils i Colors

en: Su
ca: Diu

en: Subject:
ca: Tema:

en: Submit Button background
ca: Color de fons del botó d'enviament

en: Submit Button color
ca: Color del botó d'enviament

en: Subscriber
ca: Subscriptor

en: Successfully Info Border color
ca: Color del contorn de Èxit Info

en: Successfully Info Close background
ca: Color de fons de tancar Èxit Info

en: Successfully Info Close color
ca: Color de tancar Èxit Info

en: Successfully Info background
ca: Color de fons de Èxit Info

en: Successfully Info color
ca: Color de Èxit Info

en: Sun
ca: Diu

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Terms & Conditions link
ca: enllaç dels Termes i Condicions

en: Text for No hour available.
ca: Text per No hi ha hores disponibles

en: Text for available
ca: Text per disponible

en: Text for booked
ca: Text per reservat

en: Text for check in
ca: Text per registre d'entrada

en: Text for check out
ca: Text per registre de sortida

en: Text for end hour
ca: Text per hora d'acabament

en: Text for item count
ca: Text per nombre d'articles

en: Text for no services available(multiple days)
ca: Text per no hi ha serveis disponibles (diversos dies)

en: Text for no services available(single days)
ca: Text per no hi ha serveis disponibles (dies solts)

en: Text for notification when email doesn't send to administrator after book request
ca: Text per la notificació quan el correu electrònic no s'envia a l'administrador després d'una sol·licitud de reserva

en: Text for notification when email doesn't send to administrator after book request approved
ca: Text per la notificació quan el correu electrònic no s'envia a l'administrador després d'una sol·licitud de reserva aprovada

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request
ca: Text per la notificació quan el correu electrònic no s'envia a l'usuari després d'una sol·licitud de reserva

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request approved
ca: Text per la notificació quan el correu electrònic no s'envia a l'usuari després d'una sol·licitud de reserva aprovada

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request canceled
ca: Text per la notificació quan el correu electrònic no s'envia a l'usuari després d'una sol·licitud de reserva cancelada

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request deleted
ca: Text per la notificació quan el correu electrònic no s'envia a l'usuari després d'una sol·licitud de reserva esborrada

en: Text for price
ca: Text per preu

en: Text for request successfully received
ca: Text per reserva rebuda correctament

en: Text for request successfully sent
ca: Text per reserva enviada correctament

en: Text for reservation
ca: Text per reserva

en: Text for select days
ca: Text per seleccionar dies

en: Text for start hour
ca: Text per hora d'inici

en: Text for submit button
ca: Text per botó d'enviament

en: Text for terms & conditions
ca: Text per termes i condicions

en: Text for total
ca: Text per total

en: Text for unavailable
ca: Text per no disponible

en: Th
ca: Dij

en: Theme
ca: Tema

en: Theme Name
ca: Nom del Tema

en: Themes
ca: Temes

en: There are no services available for the period you selected.
ca: No hi ha lloc disponible pel període seleccionat.

en: There are no services available for this day.
ca: No hi ha lloc disponible per aquest dia.

en: Thu
ca: Dij

en: Thursday
ca: Dijous

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To:
ca: Per a:

en: Total Price
ca: Preu total

en: Total Price background
ca: Color de fons del preu total

en: Total Price color
ca: Color del preu total

en: Tu
ca: Dim

en: Tue
ca: Dim

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Type here default year(for example 2018)
ca: Escriu aquí l'any per defecte (per exemple 2018)

en: Type of days selection in calendar
ca: Tipus de selecció dels dies al calendari

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unavailable Day Availability color
ca: Color de la disponibilitat del dia no disponible

en: Unavailable Day Number background
ca: Color de fons del número del dia no disponible

en: Unavailable Day Number color
ca: Color del número del dia no disponible

en: Unavailable Day background
ca: Color de fons del dia no disponible

en: Unavailable week days
ca: Desactivar els dies de la setmana

en: Use mo
ca: Utilitza el fitxer .mo

en: Use this option if you need to clear the information for previous dates on calendar
ca: Utilitza aquesta opció si vols esborrar la informació de dates anteriors al calendari

en: Use this option if you need to display form before users select date or hour on the calendar
ca: Utilitza aquesta opció si vols mostrar el formulari abans de que els usuaris seleccionin la data o l'hora en el calendari

en: User permissions for booking calendar pages
ca: Permisos d'usuari per les pàgines del calendari de reserves

en: We
ca: Dix

en: Wed
ca: Dix

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week Days background
ca: Color de fons dels dies de la setmana

en: Week Days color
ca: Color dels dies de la setmana

en: Week Days font size
ca: Mida de la font dels dies de la setmana

en: Week Days font style
ca: Estil de la font dels dies de la setmana

en: Week Days font weight
ca: Pes de la font dels dies de la setmana

en: Week days format
ca: Format dels dies de la setmana

en: Widget Day Info background
ca: Color de fons del giny de Info del dia

en: Widget Day Info border color
ca: Color del contorn del giny de Info del dia

en: Widget Day Info color
ca: Color del giny de Info del dia

en: Widget Day Info font size
ca: Mida de la font pel giny amb la informació del dia

en: Widget Day Info font style
ca: Estil de la font pel giny amb la informació del dia

en: Widget Day Info font weight
ca: Pes de la font pel giny amb la informació del dia

en: You can use these shortcodes in content of admin templates
ca: Pots utilitzar aquests codis curts en el contingut de les plantilles de l'administrador

en: You can use these shortcodes in content of user templates
ca: Pots utilitzar aquests codis curts en el contingut de les plantilles de l'usuari

en: Your request has been successfully received. We are waiting you!
ca: La vostra sol·licitud ha sigut rebuda correctament. Us esperem a Les 3 Flors!

en: Your request has been successfully sent. Please wait for approval.
ca: La vostra sol·licitud s'ha enviat correctament, en breu rebreu resposta. Gràcies!

en: available
ca: Disponible

en: is required.
ca: Aquest camp és obligatori
