booking calendar - en to ru_RU translation catalogue (361 entries)

en: Hour
ru_RU: Час

en: Details
ru_RU: Детайли

en: Reservation dates
ru_RU: Дати за резервация

en: Item Count
ru_RU: Брой артикул

en: Price
ru_RU: Цена

en: Total Price
ru_RU: Общо цена

en: Extra Information
ru_RU: Допълнителна информация

en: Price change
ru_RU: Промяна в цената

en: Calendars
ru_RU: Календари

en: Add Calendar
ru_RU: Добави календар

en: Delete
ru_RU: Изтрий

en: ID
ru_RU: Идентификационен номер

en: Title
ru_RU: Заглавие

en: Shortcode
ru_RU: Шорткод

en: Edit
ru_RU: Редактирай

en: Calendar Title
ru_RU: Заглавие на календара

en: Theme
ru_RU: Тема на календара

en: Form
ru_RU: Форма на календара

en: Extra
ru_RU: Добавки

en: Start Date
ru_RU: Начална дата

en: End Date
ru_RU: Крайна дата

en: Edit Calendar
ru_RU: Редактирай календар

en: Current
ru_RU: Настоящ

en: January
ru_RU: Януари

en: February
ru_RU: Февруари

en: March
ru_RU: Март

en: April
ru_RU: Април

en: May
ru_RU: Май

en: June
ru_RU: Юни

en: July
ru_RU: Юли

en: August
ru_RU: Август

en: September
ru_RU: Септември

en: October
ru_RU: Октомври

en: November
ru_RU: Ноември

en: December
ru_RU: Декември

en: Extras
ru_RU: Добавки

en: Add Extra
ru_RU: Добави добавка

en: Edit Extra
ru_RU: Редактирай добавка

en: Extra Name
ru_RU: Име на добавката

en: Extras fields
ru_RU: Полета на добавките

en: Forms
ru_RU: Форми

en: Add Form
ru_RU: Добави форма

en: Edit Form
ru_RU: Редактирай форма

en: Form Name
ru_RU: Име на формата

en: Text
ru_RU: Текст

en: Textarea
ru_RU: Място за текст

en: Checkbox
ru_RU: Квадратче за отметка

en: Drop down
ru_RU: Падащо меню

en: Form fields
ru_RU: Поле на формата

en: Reservations List View
ru_RU: Изглед на списъка с резервации

en: Select Calendar
ru_RU: Избери календар

en: Reservation List View
ru_RU: Изглед на резервационния списък

en: Reservation Month View
ru_RU: Изглед на резервирания месец

en: Add Reservation
ru_RU: Добави резервация

en: Actions
ru_RU: Действие

en: Filters
ru_RU: Филтри

en: Approve
ru_RU: Одобри

en: Reject
ru_RU: Откажи

en: Cancel
ru_RU: Анулирай

en: Select Status
ru_RU: Избери статус

en: Approved
ru_RU: Одобрено

en: Canceled
ru_RU: Анулирано

en: Rejected
ru_RU: Отказано

en: Pending
ru_RU: На изчакване

en: Period
ru_RU: Срок

en: Search
ru_RU: Търси

en: Status
ru_RU: Статус

en: Reservation information
ru_RU: Информация за резервацията

en: Hours
ru_RU: Часове

en: Reservations Month View
ru_RU: Изглед на месеца с резервации

en: Themes
ru_RU: Теми

en: Add Theme
ru_RU: Добави тема

en: General
ru_RU: Обща информация

en: Date format
ru_RU: Формат на датата

en: Select date format for emails and the reservation table
ru_RU: Избери формат на датата за имейли и резервации

en: Week days format
ru_RU: Формат на седмицата

en: Select week days format
ru_RU: Избери формат на седмицата

en: Sunday
ru_RU: Неделя

en: Sun
ru_RU: Нед

en: Su
ru_RU: Не

en: Start Day of the week
ru_RU: Първи ден от седмицата

en: Select start day of the week for Calendar
ru_RU: Избери първи ден от седмицата

en: Monday
ru_RU: Понеделник

en: Tuesday
ru_RU: Вторник

en: Wednesday
ru_RU: Сряда

en: Thursday
ru_RU: Четвъртък

en: Friday
ru_RU: Петък

en: Saturday
ru_RU: Събота

en: Default Year
ru_RU: Година по подразбиране

en: Type here default year(for example 2018)
ru_RU: Напиши тук година по подразбиране (напр. 2018)

en: Default Month
ru_RU: Месец по подразбиране

en: Select default month for Calendar
ru_RU: Избери месец по подразбиране за календара

en: Calendar Animation type
ru_RU: Анимацията на календара

en: Select calendar animation type
ru_RU: Избери вид на анимацията за календара

en: After selecting date or hour on calendar you will be scroll down to the form, so correct the scrolling distance using this option, type only numbers(also you can type reverse numbers, for example -150)
ru_RU: След като изберете дата или час на календара, ще бъдете насочени надолу към формата на календара, така че коригирайте разстоянието за скролиране надолу използвайки това...

en: Show Form before select the days
ru_RU: Покажи форма преди да се селектират дните

en: Use this option if you need to display form before users select date or hour on the calendar
ru_RU: Избери тази опция, ако желаеш първо да се покаже формата на календара преди потребителите да изберат дата или час на календара

en: Delete previews dates
ru_RU: Изтрий прегледа на датите

en: Use this option if you need to clear the information for previous dates on calendar
ru_RU: Избери тази опция, ако искаш да се изтрие информацията от предишни дати на календара

en: Unavailable week days
ru_RU: Дни от седмицата, които не са на разположение

en: Select unavailable week days for calendar
ru_RU: Избери дни от седмицата, които не са на разположение

en: Enable instant approval
ru_RU: Позволи моментално одобрение

en: Select this if you need approve the booking requests instantly, without moderation
ru_RU: Избери това, ако искаш да се одобрява заявката за резервация моментално, без да се изисква ръчно одобрение

en: Type of days selection in calendar
ru_RU: Тип на дните, които се селектират в календара

en: Select the type of days selection in calendar
ru_RU: Избери тип на дните, които се селектират в календара

en: Multiple days
ru_RU: Повече от един ден

en: Single day
ru_RU: Един ден

en: Enable Check in/Check out
ru_RU: Позволи Провери/Разгледай

en: Show Check in/Check out text in Form
ru_RU: Покажи текста за Провери/Прегледай във формата

en: Enable number of items
ru_RU: Позволи номериране на артикули

en: Hide number of available events
ru_RU: Скрий номериране на артикули

en: Select this option if you don't need to display the number of available events on calendar in front-end
ru_RU: Избери тази опцпия, ако не искаш да се показва броя на събития, които са на разположение в календара в сайта

en: Enable Terms & Conditions
ru_RU: Позволи Общи условия на сайта

en: Enable Terms & Conditions option
ru_RU: Позволи опция за Общите условия на сайта

en: Terms & Conditions link
ru_RU: Връзка към Общите условия на сайта

en: Insert here the url for Terms & Conditions text
ru_RU: Вмъкни тук url адреса на Общите условия на сайта

en: Show title of Form
ru_RU: Покжаи заглавие на форма

en: Show or hide the title of form
ru_RU: Покажи или скрий заглавие на форма

en: Enable title of Extra
ru_RU: Позволи заглавие на добавка

en: Show or hide the title of Extra
ru_RU: Покажи или скрий заглавие на добавка

en: Display days status texts below calendare
ru_RU: Покажи текста на статуса на дните под календара

en: Display days status texts below calendar(Available, Booked, Unavailable)
ru_RU: Покажи текста на статуса на дните под календара (На разположение, Резервирано, Не се предлага)

en: Available
ru_RU: На разположение

en: Booked
ru_RU: Резервирано

en: Unavailable
ru_RU: Не се предлага

en: Action after submition
ru_RU: Действие след потвърждаване

en: Selct the action after users submit the booking form
ru_RU: Избери действие, след като потребителите потвърдят формата за резервация

en: Stay on Calendar
ru_RU: Остани на Календар

en: Redirect visitor to a new page
ru_RU: Препрати посетителя към нова страница

en: Message after submition
ru_RU: Съобщение след потвърждение

en: URL
ru_RU: URL адрес

en: Currency
ru_RU: Валута

en: Select the default currency for calendar
ru_RU: Избери валута по подразбиране за календара

en: Currency Position
ru_RU: Позиция на валутата

en: Select the currency position(after or before price)
ru_RU: Избери позиция на валутата (преди или след цената)

en: Enable this option if you need to create hour booking calendar
ru_RU: Избери тази опция, ако искаш да създадеш почасов календар за резервации

en: Choose the type of hours selection in calendar
ru_RU: Избери тип на часовите секции в календара

en: Display hours availability info when users mouse over on calendar days
ru_RU: Покажи информация за свободните за резервация часове, когато даден посетител отиде с мишката върху дните от календара

en: Add a simple hour field(hh:mm) using "Add Hour" button or use our default hours button "Add Default", that will add 24 fields with 1 hour inteval for all day. Use 24 hour format.
ru_RU: Добави обикновено поле за час (чч:мм) като използваш бутон "Добави час" или използваш нашият бутон за часове по подразбиране "Добави по подразбиране", който ще добави 24 полета с 1 интервал от един час за цял ден. Използвай 24 часов формат.

en: Show Day Info on Hover
ru_RU: Покажи информация за деня, когато някой отиде с мишката върху него

en: Select this option if you need to display days info on hover(only for widget calendar)
ru_RU: Избери тази опция, ако искаш да се показва информация за деня, когато някой отиде с мишката върху него (само за календар - притурка)

en: Styles and Colors
ru_RU: Стилове и цветове

en: Calendar Maximum width
ru_RU: Максимална ширина  на календара

en: Calendar Header font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на хедъра на календара

en: Calendar Header font style
ru_RU: Стил на шрифта на хедъра на календара

en: Calendar Header padding
ru_RU: Отстояние на хедъра на календара

en: Next Prev Month font size
ru_RU: Размер на шрифта на думите следващ и предишен месец

en: Current Month font size
ru_RU: Размер на шрифта на настоящия месец

en: Current Year font size
ru_RU: Размер на шрифта на настоящата година

en: Week Days font weight
ru_RU: Тежест на размера на дните от седмицата

en: Week Days font style
ru_RU: Стил на размера на дните от седмицата

en: Week Days font size
ru_RU: Размер на шрифта на дните от седмицата

en: Day Number font weight
ru_RU: Тегло на шрифта на датата на календара

en: Day Number font style
ru_RU: Стил на шрифта на датата

en: Day Number font size
ru_RU: Размер на шрифта на датата

en: Day Availability font weight
ru_RU: Тегло на шрифта на свободния за резервация ден

en: Day Availability font style
ru_RU: Стил на шрифта на свободния за резервация ден

en: Day Availability font size
ru_RU: Размер на шрифта на свободния за резервация ден

en: Day Price font weight
ru_RU: Тежест на шрифта за цена

en: Day Price font style
ru_RU: Стил на шрифта за цена

en: Day Price font size
ru_RU: Размер на шрифта за цена

en: Days height
ru_RU: Височина на дните

en: Hours width
ru_RU: Ширина на часовете

en: Hours height
ru_RU: Височина на часовете

en: Info font weight
ru_RU: Тежест на шрифта за информация

en: Info font style
ru_RU: Стил на шрифта за информация

en: Info font size
ru_RU: Размер на шрифта за информация

en: Info Border radius
ru_RU: Бордър радиус на информацията

en: Form/Extra Title font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на заглавието за Форма/Добавка

en: Form/Extra Title font style
ru_RU: Стил на шрифта на заглавието за Форма/Добавка

en: Form/Extra Title font size
ru_RU: Размер на шрифта на заглавието за Форма/Добавка

en: Form/Extra Labels font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на етикета за Форма/Добавка

en: Form/Extra Labels font style
ru_RU: Стил на шрифта на етикета за Форма/Добавка

en: Form/Extra Labels font size
ru_RU: Размер на шрифта на етикета за Форма/Добавка

en: Form/Extra Fields font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на полетата за Форма/Добавка

en: Form/Extra Fields font style
ru_RU: Стил на шрифта на полетата за Форма/Добавка

en: Form/Extra Fields font size
ru_RU: Размер на шрифта на полетата за Форма/Добавка

en: Form Submit font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на формата за потвърждение

en: Form Submit font style
ru_RU: Стил на шрифта на формата за потвърждение

en: Reservation Info font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на информацията за резервация

en: Reservation Info font style
ru_RU: Стил на шрифта на информацията за резервация

en: Reservation Info font size
ru_RU: Размер на шрифта на информацията за резервация

en: Widget Day Info font weight
ru_RU: Тежест на шрифта на информацията за даден ден в притурката

en: Widget Day Info font style
ru_RU: Стил на шрифта на информацията за даден ден в притурката

en: Widget Day Info font size
ru_RU: Размер на шрифта на информацията за даден ден в притурката

en: Load Spinner color
ru_RU: Заредете цвят на спинъра

en: Calendar Header background
ru_RU: Фон на хедъра на календара

en: Next Preview Month color
ru_RU: Цвят на думите следващ и предишен месец

en: Current Month color
ru_RU: Цвят на настоящия месец

en: Current Year color
ru_RU: Цвят на настоящата година

en: Week Days background
ru_RU: Фон на дните от седмицата

en: Week Days color
ru_RU: Цвят на дите от седмицата

en: Calendar background
ru_RU: Фон на календара

en: Calendar Border color
ru_RU: Цвят на рамката на календара

en: Day background
ru_RU: Фон на ден

en: Day Number background
ru_RU: Фон на датата

en: Day Number color
ru_RU: Цвят на датата

en: Day Availability color
ru_RU: Цвят на свободния за резервация ден

en: Day Price color
ru_RU: Цвят на цената

en: Available Day background
ru_RU: Фон на свободния за резервация ден

en: Available Day Number background
ru_RU: Фон на свободната дата за резервация

en: Available Day Number color
ru_RU: Цвят на свободната дата за резервация

en: Selected Day background
ru_RU: Фон на избрания ден

en: Selected Day Number background
ru_RU: Фон на избраната дата

en: Selected Day Number color
ru_RU: Цвят на избраната дата

en: Selected Day Availability color
ru_RU: Цвят на избраната дневна наличност

en: Selected Day Price color
ru_RU: Цвят на цената

en: Unavailable Day background
ru_RU: Фон на дните, когато не се предлага резервация

en: Unavailable Day Number background
ru_RU: Фон на датите, когато не се предлага резервация

en: Unavailable Day Number color
ru_RU: Цвят на датите, когато не се предлага резервация

en: Unavailable Day Availability color
ru_RU: Цвят на дневната наличност, която не се предлага за резервация

en: Booked Day background
ru_RU: Фон на резервирания ден

en: Booked Day Number background
ru_RU: Фон на резервираната дата

en: Booked Day Number color
ru_RU: Цвят на резервираната дата

en: Booked Day Availability color
ru_RU: Цвят на резервираната дневна наличност

en: Info Icon color
ru_RU: Цвят на иконата за информация

en: Info background
ru_RU: Фон на информацията

en: Info color
ru_RU: Цвят на информацията

en: Form background
ru_RU: Фон на формата

en: Form boreder color
ru_RU: Цвят на рамката на формата

en: Form/Extra Title color
ru_RU: Цвят на заглавието Форма/Добавка

en: Form/Extra Title background
ru_RU: Фон на заглавието Форма/Добавка

en: Form/Extra Labels color
ru_RU: Цвят на етикета за Форма/Добавка

en: Form/Extra Fields color
ru_RU: Цвят на полето за Форма/Добавка

en: Reservation Info color
ru_RU: Цвят на информацията за резервация

en: Total Price background
ru_RU: Фон на общата цена

en: Total Price color
ru_RU: Цвят на общата цена

en: Required Star color
ru_RU: Цвят на задължителната звезда

en: Submit Button background
ru_RU: Фон на бутона за потвърждение

en: Submit Button color
ru_RU: Цвят на бутона за потвърждение

en: Error Info background
ru_RU: Фон на информацията за грешка

en: Error Info color
ru_RU: Цвят на информацията за грешка

en: Error Info Border color
ru_RU: Цвят на рамката на информацията за грешка

en: Error Info Close background
ru_RU: Фон на затвори информацията за грешка

en: Error Info Close color
ru_RU: Цвят на затвори информацията за грешка

en: Successfully Info background
ru_RU: Фон на информацията за успешно резервиране

en: Successfully Info color
ru_RU: Цвят на информацията за успешно резервиране

en: Successfully Info Border color
ru_RU: Цвят на рамката на информацията за успешно резервиране

en: Successfully Info Close background
ru_RU: Фон на затвори информацията за успешно резервиране

en: Successfully Info Close color
ru_RU: Цвят на затвори информацията за успешно резервиране

en: Widget Day Info background
ru_RU: Фон на притурката с информация за деня

en: Widget Day Info color
ru_RU: Цвят на притурката с информация за деня

en: Widget Day Info border color
ru_RU: Цвят на рамката на притурката с информация за деня

en: Notifications
ru_RU: Известия

en: You can use these shortcodes in content of admin templates
ru_RU: Можеш да използваш тези шорткодове в съдържанието на темите на админа

en: Notify on book request
ru_RU: Извести за заявка за резервация

en: To:
ru_RU: До:

en: Email From:
ru_RU: От имейл:

en: From Name:
ru_RU: От името на:

en: Subject:
ru_RU: Относно:

en: Content:
ru_RU: Съдържание:

en: Enable notification when email doesn't send
ru_RU: Позволи известие, когато имейлът не е изпратен

en: Notify on approved book request
ru_RU: Извести при одобрение на заявка за резервация

en: You can use these shortcodes in content of user templates
ru_RU: Можеш да използваш тези шорткодове в съдържанието на темите на потребителя

en: Notify when reservation is approved
ru_RU: Извести, когато резервацията е одобрена

en: Notify when reservation is canceled
ru_RU: Извести, когато резервацията е анулирана

en: Notify when reservation is deleted (rejected)
ru_RU: Извести, когато резервацията е изтрита (отказана)

en: Default Texts
ru_RU: Текстове по подразбиране

en: Use mo
ru_RU: Използвай мо

en: Text for available
ru_RU: Текст, когато е свободно за резервиране

en: Text for booked
ru_RU: Текст, когато е резервирано

en: Text for unavailable
ru_RU: Текст, когато не е свободно за резервация

en: Text for check in
ru_RU: Текст за провери

en: Text for check out
ru_RU: Текст за разгледай

en: Text for No hour available.
ru_RU: Текст за броя на свободните за резервация часове

en: Text for start hour
ru_RU: Текст за начален час

en: Text for end hour
ru_RU: Текст за краен час

en: Text for item count
ru_RU: Текст за броя на артикулите

en: Text for terms & conditions
ru_RU: Текст за общите условия на сайта

en: Text for reservation
ru_RU: Текст за резервация

en: Text for select days
ru_RU: Текст за избор на дни

en: Text for price
ru_RU: Текст за цена

en: Text for total
ru_RU: Текст за обща бройка

en: Text for submit button
ru_RU: Текст за бутон за потвърждение

en: Text for request successfully sent
ru_RU: Текст за успешно изпратена заявка

en: Text for request successfully received
ru_RU: Текст за успешно получена заявка

en: Text for no services available(single days)
ru_RU: Текст за дни, в които не се предлагат услуги (единични дни)

en: Text for no services available(multiple days)
ru_RU: Текст за дни, в които не се предлагат услуги (множество дни)

en: Text for notification when email doesn't send to administrator after book request
ru_RU: Текст за известяване, когато даден имейл не е изпратен до администратора след заявка за резервация

en: Text for notification when email doesn't send to administrator after book request approved
ru_RU: Текст за известяване, когато даден имейл не е изпратен до администратора, след като е одобрена заявката за резервация

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request
ru_RU: Текст за известяване, когато даден имейл не е изпратен до потребителя след заявка за резервация

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request approved
ru_RU: Текст за известяване, когато даден имейл не е изпратен до потребителя, след като е одобрена заявката за резервация

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request canceled
ru_RU: Текст за известяване, когато даден имейл не е изпратен до потребителя, след като е анулирана заявката за резервация

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request deleted
ru_RU: Текст за известяване, когато даден имейл не е изпратен до потребителя, след като е отказана заявката за резервация

en: Edit Theme
ru_RU: Редактирай тема

en: Theme Name
ru_RU: Име на темата

en: Reservations
ru_RU: Резервации

en: User permissions for booking calendar pages
ru_RU: Потребителски права за страниците за резервации на календара

en: Administrator
ru_RU: Администратор

en: Editor
ru_RU: Редактор

en: Author
ru_RU: Автор

en: Contributor
ru_RU: Сътрудник

en: Subscriber
ru_RU: Абонат

en: New
ru_RU: Нов

en: New Extra
ru_RU: Нова добавка

en: is required.
ru_RU: е задължително

en: Enter the valid email address.
ru_RU: Напиши валиден имейл адрес

en: Date
ru_RU: Дата

en: Marked Price
ru_RU: Пазарна цена

en: Number Availabile
ru_RU: Бройка на разположение

en: Hour Information
ru_RU: Информация за часовете

en: Contact Information
ru_RU: Информация за контакта

en: No options
ru_RU: Без опции

en: Jan
ru_RU: Ян

en: Feb
ru_RU: Фев

en: Mar
ru_RU: Март

en: Apr
ru_RU: Апр

en: Jun
ru_RU: Юни

en: Jul
ru_RU: Юли

en: Aug
ru_RU: Авг

en: Sep
ru_RU: Сеп

en: Oct
ru_RU: Окт

en: Nov
ru_RU: Ное

en: Dec
ru_RU: Дек

en: Mon
ru_RU: Пон

en: Tue
ru_RU: Вт

en: Wed
ru_RU: Ср

en: Thu
ru_RU: Четв

en: Fri
ru_RU: Пет

en: Sat
ru_RU: Съб

en: Mo
ru_RU: Пон

en: Tu
ru_RU: Вт

en: We
ru_RU: Ср

en: Th
ru_RU: Четв

en: Fr
ru_RU: Пет

en: Sa
ru_RU: Нед

en: available
ru_RU: свободен

en: Check in
ru_RU: Провери

en: Check out
ru_RU: Разгледай

en: No hour available.
ru_RU: Няма свободен час

en: Start hour
ru_RU: Начален час

en: End hour
ru_RU: Краен час

en: Item count
ru_RU: Брой артикули

en: I accept to agree to the Terms & Conditions.
ru_RU: Съгласявам се с условията на сайта.

en: Reservation
ru_RU: Резервация

en: Please select the days from calendar.
ru_RU: Моля, избери дни от календара.

en: Total
ru_RU: Общо

en: Book Now
ru_RU: Резервирай сега

en: Your request has been successfully sent. Please wait for approval.
ru_RU: Вашата заявка беше успешно изпратена. Моля, изчакайте за одобрение.

en: Your request has been successfully received. We are waiting you!
ru_RU: Вашата заявка беше успешно получена. Очакваме ви!

en: There are no services available for this day.
ru_RU: Не се предлагат услуги за този ден.

en: There are no services available for the period you selected.
ru_RU: Не се предлагат услуги за избрания от вас период.

en: Email on book to administrator doesn't send
ru_RU: Имейлът за резервация до администратора не е изпратен

en: Email on approved to administrator doesn't send
ru_RU: Имейлът за одобрение до администратора не е изпратен

en: Email on book to user doesn't send
ru_RU: Имейлът за резервация до потребителя не е изпратен

en: Email on approved to user doesn't send
ru_RU: Имейлът за одобрение до потребителя не е изпратен

en: Email on canceled to user doesn't send
ru_RU: Имейлът за анулиране до потребителя не е изпратен

en: Email on delete to user doesn't send
ru_RU: Имейлът за отказ до потребителя не е изпратен

en: Displays Booking Calendar WpDevArt
ru_RU: Показва Календар за резервации WpDevArt

en: Title:
ru_RU: Заглавие

en: Calendar to display
ru_RU: Календар за показване

en: Add Hour
ru_RU: Добави час

en: Add Default
ru_RU: Добави по подразбиране

en: Label
ru_RU: Етикет

en: Required
ru_RU: Задължително

en: Multiple select
ru_RU: Повече от един избор

en: Options
ru_RU: Опции

en: Add one per line
ru_RU: Добави едно на линия

en: Is Email
ru_RU: Е имейл

en: Regardless of counting days
ru_RU: Независимо от броя на дните

en: Items
ru_RU: Артикули
